Zostaw numer, oddwonimy do Ciebie.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
E-mail
Kiedy
Zadzwoń:
+48 22 244 14 88

Turcja | Nowe wytyczne od 10.07.2021


Z przyjemnością informujemy, że od dnia 10/07 Turcja dołączyła do listy krajów, z których osoby powracające do Polski są zwolnione z 10-cio dniowej kwarantanny na takich samych zasadach, jak osoby powracające z państw należących do strefy Schengen. 

Oznacza to, że osoby (podlegające kwarantannie) podróżujące będą mogły zwolnić się z 10-dniowej obligatoryjnej kwarantanny wykonując test (RT-PCR, negatywny) po powrocie nie później niż w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy. 

Ponadto zwolnione z kwarantanny są: 

1. osoby posiadające negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przekroczeniem granicy. Wynik testu musi być w języku polskim albo w języku angielskim. Rodzaj testu, który należy wykonać w celu zwolnienia z kwarantanny: PCR lub antygenowy. Testy nie są finansowane ze środków publicznych. Obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne do systemu teleinformatycznego. 

2. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 jedną z 4 rodzajów szczepionek, które została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej: Comirnaty (Pfizer), Moderna, Vaxzevria (AstraZeneca) i Janssen (Johnson &Johnson). Od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi upłynąć co najmniej 14 dni. Zaświadczenie o wykonaniu tego szczepienia wystawione musi być w języku polskim albo w języku angielskim. 

3. osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej. 

4. Dzieci do ukończenia 12 roku są zwolnione z kwarantanny jeżeli podróżują pod opieką dorosłych zaszczepionych, lub posiadającymi negatywny wynik testu wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy. 


Wymagane dokumenty:

Od 2 marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, którzy podróżują do Turcji turystycznie na okres do 90 dni, nie muszą mieć wiz.

Reguła dotycząca ważności dokumentu podróży: paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

W związku z pandemią koronawirusa, od 15.03.2021 wszyscy podróżni udający się do Turcji, niezależnie od narodowości, zobowiązani są do wypełnienia (na 72h przed wylotem) Elektronicznego Formularza Zgłoszenia Podróżnego - Traveler Entry Form. 

Procedura obowiązuje wszystkich pasażerów, również dzieci.

Formularz dostępny jest na stronie: https://register.health.gov.tr/

Po wypełnieniu formularza Klient otrzyma dokument potwierdzający rejestrację, wraz z unikatowym kodem HES. Dokument należy wydrukować lub zachować na urządzeniu mobilnym, w celu okazania go obsłudze linii lotniczej przed wylotem.

Brak w/w dokumentu będzie skutkował niewpuszczeniem pasażera na pokład samolotu lecącego do Turcji.

 

 


 INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA FORMULARZA DLA PODRÓŻUJĄCYCH DO TURCJI 

Dla osób niezaszczepionych mamy specjalny kod rabatowy na testy u naszego partnera Gyncentrum Polska.

 

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI NA BADANIE?

 

 Wejdz na stronę https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-wstep i wybierz zakładkę „Test indywidualny” lub wybierz jedną z opcji ponizej:


 
          


• Test antygenowy już od 94 zł                                   • Test RT-PCR już od 249 zł

   https://bit.ly/3uFKICM                                                                                  https://bit.ly/3p9QETv Uzupełnij formularz i wybierz formę płatności i wpisz KOD: OREX2021# lub OREX2021! 

 Dokonaj płatności za badanie.

 Udaj się do najbliższego punktu drive-thru Gyncentrum

 Wykonaj badanie bez wysiadania z auta.

 Odbierz wynik online w ciągu 24h lub w przypadku testu antygenowego do 1h.Dziękujemy za zainteresowanie newsletterem Orex Travel!

*Wyrażam zgodę na wykorzystywanie podanych dobrowolonie danych osobowych w celach marketingowych. *Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących ofert i produktów Orex Travel Polska.

Imię
Nazwisko
E-mail

Dziękujemy za subskrypcję.

Warning

Wysłanie e-maila nie powiodło się